Diplomeeritud superviisor/coach, 8. tase (ESCÜ kvaliteedistandard, kehtiv kuni 16.05.2022)

Kontakt:   signe@dictum.ee    signe@supervisioon.ee    +372 656 5175    +372 506 6227

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli majadusteaduskonna 1994.aastal ja sama aasta lõpus asutasin koos koolikaaslasega koolitusettevõtte Dictum. Nüüdseks on sellest möödas juba 20 aastat.

Jätkasin õpinguid teadusmagistratuuris.

  • 1997 a asusin õppima psühhoterapeudiks Skandinaavia gestaldiinstituuti GIS-International. Terapeudi sertifikaadi sain 11 aastat hiljem.
  • 1999. a lõpetasin NLP (neuro-lingvistiline programmeerimine) praktiku väljaõppe. Sain Erickson Colleage sertifikaadi ja võimaluse olla järgmisele väljaõppe grupile koolitaja assistent.
  • 2006.a. lõpetasin superviisori ja coachi väljaõppe (Institut für Supervision Organisation Kommunikation der Rote Faden`i ja Tallinna Ülikool).
  • 2008.a alustasin õpinguid EBS-i juhtimisteaduste doktorantuuris,

Lisaks olen osalenud väga paljudel täiendkoolitustel. Usun väga, et supervisioon ja coaching on väärtuslikud meetodid kõikidele inimestele, kes töötavad teiste inimestega. Olen osalenud 5.aastases rahvusvahelises superviisorite ja coachide intervisioonigrupis. Praegu osalen 2-aastases intervisioonigrupis.

Minu käekirja superviisori ja coachina mõjutavad:

gestalt, NLP, psühhodraama, protsessitöö, lahenduskeskne lähenemine, loovtehnikad, väärtustav uurimine (Appreciative inquiry), süsteemne lähenemine. Lisaks kõige enam 20-aastased kogemused meeskondadega töötamisel. Olen veendunud, et kõikidel meeskondadel ja inimestel on ressursse, et leida toimivaid lahendusi, tunda rõõmu ja nautida tulemusi. Küsimus on selles, et kuidas nende ressurssideni tee leida 🙂

Olen superviisorite ja coachide väljaõppes õppejõud, õppesuperviisor. Igapäevatöös peamiselt töötan meeskondade ja juhtidega. Töötan organisatsiooniliste muutustega.Lisaks supervisioonile ja coachingule õpetan juhtidele coachivat juhtimisstiili, samuti kovisioonigruppide loomist ja metoodikat.

Olen sündinud Tartus, kuid praegu elan Tallinnas.