Tallinna Ettevõtlusamet korraldab 1. oktoobril järjekorras juba üheteistkümnendat ettevõtluspäeva, et väärtustada ettevõtlust, julgustada inimesi oma lennukaid ideid ellu viima ning pakkuda seejuures kasulikku infot erinevate võimaluste ja valdkondade kohta.

2014. aasta ettevõtluspäeva läbiv teema on nutikas äri, mis käsitleb ettevõtlust uute konkurentsieeliste leidmise ning lisandväärtuse loomise vaatevinklist.  Ettevõtluspäeval tutvustatakse kavalaid müügivõtteid ja erinevaid nupukaid lahendusi, olgu need siis tootearenduse, müügi, personalivaliku, tehniliste lahenduste või millegi muuga seotud. Tänapäeva äris on oluline eristumine. Tegutsema peab targalt ja läbimõeldult!

ESCÜ liikmed juhivad 3 töötuba:

Karin London – töö tuba „Organisatsiooni ja meeskonna nutika toimimise korra seadused“

Mõnikord seisavad organisatsioonid ja meeskonnad silmitsi erinevate probleemidega: ei ole piisavalt arengut hoolimata sellest, et teatakse hästi, kuhu on vaja liikuda, töötajad on konfliktis, lahkutakse ilma tegeliku põhjuseta, jne. Mis või kus võiks „viga“ olla? Ratsionaalne analüüs võib anda meile ainult osalised suunad või näidata osa probleemist, kuid mitte kunagi üldpilti.
Viimased uuringud ja arengud selles valdkonnas lubavad meil avastada uusi võimalusi, kuidas organisatsioonid ja meeskonnad arenevad. Läbi süsteemse lähenemise on võimalik avastada peidetud dünaamikaid, mis sisalduvad organisatsioonide toimimises.

Töötoa eesmärgiks on anda ülevaade ja mõista avatud ning varjatud dünaamikaid organisatsioonide ja meeskondade arengutes.
Teemad:
„Kord“ organisatsioonis ja meeskonnas
Avatud ja varjatud dünaamikad
Dünaamikate mõjutamisvõimalusi

 

Helena Ehrenbusch – Töötuba „Nutikas enese esitlus“

Äris on väga oluline osa sellel, kuidas ennast esitleda, oma tooteid või ideid presenteerida, inimestele soodsat muljet jätta. Pakume oma töötoas võimalusi loovaks eneseväljenduseks, võimalust uurida, kuidas teised sind tajuvad, oma mina parimaks esitlemiseks ja eneseteadlikkuse tõstmiseks.
Teemad:
Enese esitlus
Mitteverbaalsed sõnumid
Loovad eneseväljendusviisid

 

Inge Tael – Töötuba „Coachinguga nutikalt edu nurjavate emotsioonide vastu“

Emotsioonid on suurepärased liitlased, kuid võivad muutuda salakavalateks vaenlasteks. Üldtuntud on lennuärevus ja esinemishirm. Vähem tuntud on hirmud, mis on pärit ammuunustatud lapsepõlvekogemustest ja võivad otsustavatel silmapilkudel „välja hüpates” nurjata hoolikalt planeeritud ettevõtmisi või hävitada tegutsemise motivatsiooni.
Õpime mõne käepärase võtte nendega toime tulemiseks ja ennetamiseks.